Hale magazynowe i ich wygląd zewnętrzny

Hale magazynowe wcale nie muszą być budynkami, które „straszą”. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii mogą one wyglądać wyjątkowo estetycznie. Obecnie hale na magazyn wykonuje się najczęściej ze stali. Podstawą do ich produkcji są profile aluminiowe, blachy trapezowe oraz płyty warstwowe. Dzięki właściwościom i różnym obliczom stali hala magazynowa wykonana przy użyciu tego materiału może być dostosowana do indywidualnych potrzeb przedsiębiorcy zarówno pod względem funkcjonalnym, jak i estetycznym.

Co wpływa na wygląd zewnętrzny hal?

Na wygląd zewnętrzny hali przeznaczonej na magazyn wpływa rodzaj zastosowanego dachu i ścian. Dach może być dwu lub jednospadowy pokryty ocynkowaną blachą i pomalowany na dowolny kolor. Zdecydowanie bardziej „poszaleć” można w kwestii obudowy hali na magazyn. Zasadniczą obudową stalowej hali magazynowej jest blacha trapezowa. Wygląda ona bardzo estetycznie. Rzadko jednak występuje ona w swojej oryginalnej kolorystyce. Najczęściej maluje się ją więc, tak samo jak dach, na dowolny kolor. Wielu inwestorów poprzestaje często na takim rozwiązaniu ceniąc sobie wygląd hali obudowanej blachą trapezową.

Materiały wykorzystywane do budowy hal magazynowych

Znacznie częściej do obudowy hal na magazyn stosuje się jednak materiały takie jak płyty warstwowe, panele elewacyjne albo kasety. Takie wyglądają właściwie jak elewacja stosowana w tradycyjnym budownictwie. Patrząc na halę pokrytą materiałem tego rodzaju trudno jest czasem stwierdzić, że jest ona konstrukcją stalową. Ze względu na wysokie właściwości estetyczne płyt warstwowych, kaset i paneli elewacyjnych taki rodzaj obudowy stosuje się w przypadku wielu budynków stalowych (nie tylko hal magazynowych). One także mogą być malowane na dowolne kolory.

Obudowa w halach na magazyn poza funkcjami estetycznymi ma do spełnienia o wiele ważniejszą funkcję. Stanowić ma jak najlepszą izolację cieplną i akustyczną oraz oddzielać środowisko wewnętrzne od zewnętrznego. Choć względy estetyczne też są ważne, przyszli właściciele magazynów powinni uważać na tę kwestię.