Wady i zalety podłóg z kamienia

Kamień stanowi coraz powszechniej stosowany surowiec w budownictwie. Stosuje się go zarówno do wykończeń, jak i dekoracji. Od zawsze jest synonimem elegancji, niezwykłego stylu, ale przede wszystkim luksusu. Nie wszyscy mogą pozwolić sobie na elementy wykończeniowe z kamienia, dlatego warto poznać wady i zalety tego rozwiązania. W przypadku podłóg, rozwiązanie posiada zwolenników i przeciwników, każdy ma oczywiście swoje racje poparte stosowną argumentacją.
Podłogi  i schody wykonane z kamienia sporo kosztują. Dla wielu jest to zbyt duża bariera, dlatego też w obłe nie biorą tego rozwiązania pod uwagę. Ponadto podłogi kamienne bezwzględnie kojarzą się z chłodem, surowością i zimnem. Dlatego też wielu zwolenników ciepłych, rodzinnych gniazdek nie wyobraża sobie kamiennych podłóg u siebie w domu. Niemniej podłogi kamienne przyciągają uniwersalnością, walorami estetycznymi a przede wszystkim niezwykłą trwałością kamienia. Podłogi wykonane z kamienia nie niszczą się, potrafią przetrwać nawet kilka pokoleń! Dlatego też wydatek, mimo że relatywnie wysoki, jest jednorazowy. Podłoga nie wymaga żadnych dodatkowych napraw i modyfikacji, dlatego też nie jest trudna w utrzymaniu.
Podłogi kamienne najczęściej stosuje się w salonie, kuchni i korytarzu. Kolorystykę dobiera się do panującego wystroju a także do panujących aktualnie trendów. Sprawdzą się również w łazienkach, bowiem w dzisiejszych czasach jest możliwość instalacji ogrzewania podłogowego. Podłogi kamienne nie nadają się za to do sypialni i pokoi dziecinnych.
Planując podłogę z kamienia, należy przeanalizować również kolejne elementy dekoracyjne. Aranżacja wnętrza powinna uwzględniać również jego użycie w innych elementach, takich jak blaty, parapety czy obudowa kominka. Dzięki temu całość prezentuje się elegancko, gustownie i przede wszystkim harmonijnie. Wszystko płynnie się ze sobą łączy.
Podłoga kamienna może stanowić gustowny element domu. Należy tylko odpowiednio pokierować aranżacją, wybrać odpowiednią kolorystykę a także rozmieszczenie kamienia w domu.

Więcej informacji znajdziemy na stronie http://www.kolsen.pl/