Zawiasy jako cenne akcesoria do kuchni

Podczas wyboru mebli do kuchni często nie zwracamy uwagi na takie „błahostki” jak zawiasy. Dla osoby która kupuje meble liczy się w cena oraz wygląd, przeważnie nie dowiadując się dokładnie o okuciach stosowanych w meblach. Zawiasy zastosowane w szafkach mają nie tylko płynne działać, ale również zapewnić bezpieczeństwo dla użytkowników.

Dlaczego mała rzecz jest tak istotna?

 

Dobre zawiasy do mebli to podstawa bezpiecznego. Proszę sobie tylko wyobrazić spadający front z szafki górnej. Inną kwestią jest łatwość użytkowania co za tym idzie jakość wykonania, jeśli zawiasy będą pracowały ciężko lub będą skrzypiały efekt końcowy w postaci pięknych mebli nie będzie tak zadowalający.

Dobre zawiasy to nie tylko element który ma sprawić że front szafki będzie się otwierał lub zamykał. Decydują się na produkty renomowanych firm możecie Państwo wyposażyć szafkę w system spowalniaczy.

Jeśli na zawias nałożony zostanie spowalniacz meble nie tylko będą domykały się po cichu, ale również zamykający się front nie będzie uderzał o korpus co za tym idzie nie będzie powodował uszkodzeń. Szczególnie polecam zawiasy ze spowalniaczami do szafek górnych z witryną.