Crafting i inne nowości w Diablo 3

Diablo 3 to gra typu RPG, której celem jest pokonanie Pana Terroru. Pierwsza edycja gry została wydana w 1997 roku przez studio Blizzard Entertaiment.

Gra cieszyła się bardzo dużym powodzeniem wśród graczy. Posiadała ona bardzo dobrą grywalność a także dobrą grafikę jak na koniec poprzedniego wieku.

Akcja gry rozgrywa się w świecie Sanctuary. Gracz porusza się jedną postacią i zdobywa kolejne poziomy – 16 głównych i kilka pobocznych.

 

W kolejnych odsłonach gra ciągle ewoluowała. Projektanci modyfikowali jej funkcje tak by stawała się coraz ciekawsza. Postać, w którą wciela się nasz gracz zdobywa po kolejnych walkach nowe umiejętności, magiczne przedmioty, zbroje. Jedną z wad poprzednich części gry było to, że po pewnym czasie zbroje, bronie i magiczne przedmioty nie są już za bardzo przydatne ze względu na zwiększający się poziom trudności.

Crafting

Rozwiązanie tego problemu w Diablo 3 jest crafting – gracz ma do pomocy rzemieślników, którzy mogą modyfikować – łączyć stare przedmioty i tworzyć z nich nowe bardziej przydatne. Tymi pomocnikami są: Blacksmith, Mystic oraz Jeweler. Jednak nie pracują oni za darmo. By wykonywane przedmioty były przydatne dla naszego gracza i były nowoczesne gracz musi zapewnić byt swoim pomocnikom i ciągle ich doskonalić. Crafting w Diablo 3 jest rozwiązaniem problemu, który towarzyszył graczom Diablo od początku serii.

Premiera

Premiera gry Diablo 3 przewidziana jest na koniec 2011 roku. Bardzo wielu fanów serii nie może się doczekać jej premiery. Na blogu gry można znaleźć bardzo wiele ciekawych informacji o rozwiązaniach przewidzianych w najnowszej części – Diablo 3. Ponadto można znaleźć artykuły opisujące nowe systemy, wygląd rozgrywki czy wygląd postaci.

Profesje

Diablo 3 będzie można zagrać wybierając jedną spośród 5 postaci: Barbarian, Witch Doctor, Wizard, Monk oraz Demon Hunter. Postacie będą dostępna dla dwóch płci. Grafika będzie opierać się na silniku znanym z World of Warcraft, dzięki czemu efekty graficzne walki będą jeszcze bardziej ciekawsze. By jeszcze bardziej polepszyć grywalność zastosowano nowy system oparty na kamieniach runicznych, które modyfikują zaklęcia, bronie i ataki jakie zadaje nasza postać. W grze zostanie 60 poziomów możliwych do zdobycia.

Te i inne elementy na pewno sprawi, że Diablo 3 będzie kultową pozycją dla fanów gatunku RPG. Wydawca gry planuje jej wydanie pod koniec 2011 roku więc wielu graczy marzy o znalezieniu jej pod choinką.