Wciąż popularne gry MMO

Gry MMO czyli z języka angielskiego Massive Multiplayer Online Games to rodzaj gier komputerowych, które od kilku lat zyskują coraz większą, ogromną wręcz popularność. W poniższym artykule postaramy się przybliżyć czym są gry mmo i co zdecydowało o ich popularności pośród graczy.

Jak sama nazwa mówi gry MMO pozwalają na jednoczesną rozgrywkę setkom, tysiącom, a nawet milionom graczy. Najczęściej w grach mmo bardzo dużą rolę odgrywa współpraca pomiędzy graczami. Łączą się oni w drużyny czy gildie by wspólnie walczyć, eksplorować podziemia czy pokonać trudnego bossa. Twórcy gier MMO często wręcz zachęcają graczy do współdziałania i interakcji, na przykład poprzez umieszczanie w grze przeciwników, których nie pokonamy w pojedynkę.

Rodzaje gier MMO

Świat gier mmo jest obecnie ogromny i bardzo zróżnicowany. Trudno jednoznacznie podzielić gry mmo na poszczególne rodzaje. Możemy jednak podzielić się o podział na gry przeglądarkowe i gry wymagające pobrania i instalacji klienta. Gry przeglądarkowe czyli gry przez www, jak sama nazwa mówi rozgrywane są przy pomocy przeglądarki internetowej. Nie musimy więc nic ściągać czy instalować. Gry przeglądarkowe są najczęściej darmowe z opcją wykupienia konta premium dla chętnych. Gry wymagające pobrania klienta są zazwyczaj bardziej zaawansowane zarówno jak chodzi o grafikę jak i ilość dostępnych opcji i funkcjonalności. Gry MMO z klientem są czasami płatne i wymagają wykupienia czasowego abonamentu.

Można powiedzieć, że są to gry RPG umożliwiające zabawę wielu graczom na raz. Najliczniejszym reprezentantem tego gatunku są chyba gry mmorpg fantasy. Najlepszym przykładem będzie tu bardzo znane World of Warcraft, które może się pochwalić imponującą liczną 11 milionów graczy. Oczywiście fani science-fiction też nie będą rozczarowani. Świat gier MMORPG także im ma wiele do zaoferowania jak chociażby długo oczekiwane MMORPG w świecie Gwiezdnych Wojen – Star Wars The Old Republic czy też leciwe już ale cieszące się dużą popularnością kosmiczne MMO Eve Online.

Podsumowując gry MMO zyskały w ostatnich latach ogromne rzesze fanów, a wzrost ten na pewno będzie trwał jeszcze długo. Jeśli lubisz elektroniczną rozrywkę koniecznie wypróbuj gry MMO.