Adtaily vs Admatik

Serwisy Adtaily i Admatik są jednymi z najbardziej popularnych serwisów, gdzie może niemalże każdy kupić reklamę. Umożliwiają własnoręczne zaplanowanie kampanii na wszelkiego rodzaju stronach internetowych.

Wynajem powierzchni reklamowej bez zbędnych formalności – to zaleta obu serwisów. Pośrednicy pobierają za to stosowną prowizję 30%. Nie jest to wygórowana kwota – zwraca nam się to za reklamę naszych stron jako godnych miejsc to wstawienia reklamy. Wiele początkujących blogerów ma problem ze znajdywaniem reklamodawców – to oni mają znaleźć Ciebie. Ale dzięki Adtaily i Admatik masz możliwość autoreklamy.

Który program jest bardziej intuicyjny? Przewagę ma Adtaily – posiada on bardzo wygodny panel reklamodawcy i wydawcy.

Jak zapewne zauważyliście, mamy podgląd co do liczby odwiedzin, użytkowników, ceny i kilku przeliczników.

Adtaily ma pewną przewagę nad Admatik – istnieje on dłużej na polskim rynku, co zwiększa jego liczbę uczestników. Adtaily posiada już ponad 15 000 wydawców. W polskiej przestrzeni internetowej reklama w sieci jest póki co mało popularna (w porównaniu do zagranicy), więc rynek wydaję się być „nasiąknięty”.

Admatik ma jednak pewną przewagę nad swym głównym konkurentem. Jest to większa elastyczność w podejściu to klienta. Reklamodawca ma bowiem dostęp do emisji swego przekazu w kilku rozmiarach okna reklamowego. Adtaily ogranicza się wyłącznie do reklamy o wymiarach 125×125.

Który program wybrać? Ciężka do rozstrzygnięcia decyzja. W Adtaily jest więcej reklamodawców, lecz nie zapominajmy, że tym samym dużo jest wydawców, co daje nam sporą konkurencję. Trzeba walczyć o ceny. Przeważnie granicą dobrego smaku powinna być stawka ok. 1 zł/1k wyświetleń. Niektórzy sprzedają emisję za 0,10 zł/1k.

W Admatik posiada większy wybór, co daje nam możliwość postawienia wyższej liczby reklam na stronie, gdziekolwiek chcemy. W nagłówku, stopce, z boku strony i tak dalej.

Na podstawie mojego doświadczenia mogę powiedzieć, że szybciej zdobywałem pieniądze z Admatikiem. Próg wypłaty jest trochę wyższy (200 zł, 2 razy większy niż w Adtaily), lecz w miarę szybko go uzyskujemy przy ruchu ok. 3000 odsłon/dzień.

Wracamy do kwestii, który program jest lepszy. Według mnie, oba są dobre. Wszystko zależy od tego osobistej współpracy z tymi serwisami. Należy pierw samemu przetestować i wyłonić lepszego dla Ciebie.