Wesele – jaki sprzęt dla zespołu

Obecnie w Polsce odbywa się wiele przyjęć weselnych których organizatorzy czyli Pary Młode wynajmują zespół muzyczny na wesele. Oprócz ustaleń repertuaru, zabaw oraz przebiegu całego wesela mało kto interesuje się sprzętem nagłośnieniowym jaki dysponuje zespół muzyczny. Dobre nagłośnienie to jeden z ważniejszych elementów i często decyduje o dobrym bądź negatywnym odbiorze zespołu.

Światowi jak i polscy producenci sprzętu estradowego i nagłośnieniowego oferują całą gamę produktów o różnych właściwościach i gabarytach. Zespoły weselne które używają sprzętu nagłośnieniowego mają bardzo różne podejście do tematu oraz preferują różne rozwiązania jednak jedno co je łączy to potrzeba sprzętu niezawodnego i nieawaryjnego , dlatego też zazwyczaj wybierają sprzęt dobrych marek i sprawdzonych producentów. Oczywiście najważniejsze jest brzmienie jednak to jest już kwestią gustu oraz dostosowania do potrzeb. Generalnie systemy Pa dla zespołów dzielą się na zestawy aktywne i pasywne. Pasywne zasilane są zewnętrzną końcówka mocy a aktywne posiadają zintegrowany wzmacniacz. obecnie ze względu na wygodę zespoły weselne coraz częćiej je „przerzucają ” się na systemy aktywne. Prym wśród producentów zestawów aktywnych wiedzie firma RCF,FBT, Mackie i oczywiście niezawodny Dynacord. Niektóre zespoły weselne używają także oprócz kolumn szerokopasmowych subbooferów czyli , kolumn basowych które lepiej przenoszą niższe częstotliwości. Oprócz dobrego brzmienia zespoły muzyczne poszukują także rozwiązań mobilnych pod względem gabarytów i lekkich. Dlatego też coraz więcej zespołów używa kolumn dwudrożnych opartych na głośniku 15′ lub trójdrożnych.

Niezależnie od wagi systemu, ceny czy doboru mocy najważniejsze dla każdego zespołu muzycznego jest brzmienie to ono bowiem daje satysfakcję z gry i sprawia że odbiór muzyki jest przyjemny przez słuchaczy.