Dieta Kwaśniewskiego

Jak twierdzi sam doktor Kwaśniewski, prawdziwym wrogiem naszej linii i zdrowia są węglowodany występujące na przykład w mące, pieczywie oraz słodyczach. Na niektóre cukry możemy sobie pozwolić w ograniczonych ilościach, natomiast inne są całkowicie zabronione.

Strzeż się słodyczy

W swojej diecie możemy wyróżnić cukry proste oraz złożone. Cukry proste znajdziemy na przykład w cukrze do słodzenia, batonikach czekoladowe, cukierkach, natomiast cukry złożone znajdują się w mące i pieczywie. Cukrów prostych powinniśmy unikać jak diabeł święconej wody – w ogóle najlepiej na ich widok uciekać gdzie pieprz rośnie. Tak właśnie wygląda filozofia doktora Kwaśniewskiego.

Podstawa diety

Cukry złożone możemy spożywać, ale w bardzo ograniczonych ilościach, np. w postaci cieniutkiej jak kartka papieru kromeczki chleba. Najlepiej żytniego i razowego. Nie zapominajmy o podstawie diety, czyli mięsie bogatego w tłuszcze oraz białko oraz serach, jajkach oraz śmietanie. Oczywiście nasz jadłospis nie może składać się z samych tłuszczów zwierzęcych oraz minimalnej ilości cukrów złożonych.

Witaminy

Niezbędne są również witaminy, którymi, poza małymi zastrzeżeniami, możemy opychać się do woli. Owymi zastrzeżeniami są słodkie owoce, na przykład bardzo dojrzałe banany, ananas oraz winogrona.

Podsumowanie

Dieta Kwaśniewskiego swego czasu zyskała wielomilionowe grono zwolenników. Czas świetności tego trybu odżywiania przeminął i został wyparty przez np. dietę Dukana, jednakże pomimo tego warto spróbować receptę doktora Kwaśniewskiego. Wiele osób straciło dzięki niej trochę kilogramów, więc jej skuteczność jest jak najbardziej potwierdzona. Pamiętaj tylko o tym, że dieta Kwaśniewskiego po długim okresie stosowania może prowadzić do niemiłych powikłań dla naszego organizmu, dlatego pamiętaj o zdrowym rozsądku.