Bycie odpowiedzialnym kierowcą

Każdy człowiek, który chce jeździć samochodem i włączać się do ruchu drogowego powinien obowiązkowo zapoznać reguły obowiązujące na jezdni. Bez nich nie jesteśmy w stanie poczuć się w pełni bezpiecznie na drodze publicznej, ani nie możemy zagwarantować innym kierowcom tego typu spokoju.

Od czegoś trzeba zacząć

 

Pierwszym krokiem do zapoznania tych zasad jest uczęszczanie na szkolenie nauki jazdy. Na tego typu kursie dowiemy się wszystkiego co jest nam potrzebne do dobrego i niezagrażającego życiu poruszania się po drodze, czyli znaki drogowe czy reguły przemieszczania się po drogach równorzędnych. Przygotowanie teoretyczne na kursie zabiera trzydzieści godz., tyle samo czasu trwa też jazda praktyczna. Po jego odbyciu kursant dostaje zaświadczenie ze ze swojej szkoły jazdy i jest w stanie zapisać się na egzamin państwowy do WORDu. Przed testem egzaminacyjnym warto rozwiązywać w u siebie w domu testy na prawo jazdy, gdyż z takim przygotowaniem łatwiej będziemy w stanie zdać egzamin teoretyczny.

Gdy pomyślnie zdamy egzamin państwowy jesteśmy w stanie udać się do dobrego oddziału urzędu miasta z zadaniem dostarczenia dokumentów oraz zdjęć wymaganych do wyrobienia dokumentu prawa jazdy. Dopiero po jego otrzymaniu możemy usiąść we własnym zakresie za kółkiem i podłączyć się do ruchu drogowego. Pamiętajmy również, że w pierwszym roku od otrzymania prawa jazdy dotyczy nas limit 20 punktów karnych karnych punktów.

Po ich zebraniu uprawnienia do poruszania się pojazdami zostaną nam zabrane. Wraz z upływem pierwszego roku zakres punktów karalnych wzrasta do dwudziestu czterech. Warto wiedzieć też, iż wraz z punktami przyznanymi w ramach kary dostajemy mandat, a więc karę pieniężną. A uzyskane punkty karne podlegają skasowaniu po 365 dniach.

Wszystko co robisz, rób z głową

Odbyty kurs prawa jazdy, nauczenie się znaków znajdujących się przy drodze, przepisów prawnych, jazda autem z nauczycielem jazdy, a potem samodzielne wojaże drogowe sprawiają, iż stajemy się coraz lepszymi kierowcami. W efekcie jeździmy coraz lepiej, lepiej i dużo pewniej. A to w sumie poddaje nam poczucie spokoju nie tylko nam, ale zarazem naszej rodzinie, która z nami podróżuje. Jest to także bezpieczeństwo dla pozostałych uczestników ruchu, z którymi razem poruszamy się po drogach publicznych. Gdyż nie od dzisiaj wiadomo, że na jezdni panuje zasada niepełnego zaufania. Zasada ta mówi wszystkim, iż dosłownie jeśli my podporządkowujemy się do nakazach drogowych i poruszamy się bezpiecznie zgodnie z przepisami, to inni uczestnicy drogi są w stanie nie przestrzegać tych zasad i stwarzać niebezpieczeństwo dla innych.