Okulary korekcyjne na stare lata

Tak zwana starczowzroczność, to wada wzroku występująca zazwyczaj u osób po 45. roku życia. Polega ona na utrudnionym widzeniu czy też postrzeganiu przedmiotów znajdujących się blisko oka. Wada ta wymaga szybkiej interwencji lekarza specjalisty. Jako najskuteczniejsza metoda jej eliminacji, uważa się przepisanie odpowiednich okularów.

Osoby ze starczowzrocznością są najczęściej zmuszone do noszenia dwóch różnych rodzajów okularów. Jedne okulary służą do widzenia z bliży. Ułatwiają one między innymi czytanie, pisanie czy pracę przy komputerze. Drugi ich rodzaj, to okulary do dali. Spisują się one w czasie jazdy samochodem czy też do zwykłego codziennego poruszania się po mieszkaniu, ulicy.

Problemy osób ze starczowzrocznością

Największym problemem osób cierpiących na starczowzroczność, jest uciążliwość w stosowaniu okularów. Muszą one, bowiem ciągle zmieniać swoje okulary w zależności od sytuacji, w jakiej się znajdują i czynności, jakie mają do wykonania. To z kolei, budzi u nich irytację i łączy się z rozdrażnieniem. Dodatkowo prowadzi też, do większego zmęczenia oczu.

Czym są i do czego służą okulary progresywne

Dla osób tych, jedynym ratunkiem okazują się być specjalne okulary korekcyjne, tak zwane progresywne. Ogólnie mówiąc, są to okulary będące połączeniem dwóch wymienionych wcześniej typów okularów, czyli do bliży i do dali.

Okulary korekcyjne progresywne łączą się z licznymi zaletami. Po pierwsze, gwarantują one większy komfort w czasie ich noszenia. Po drugie zapewniają większą płynność w przechodzeniu między mocami. Po trzecie łączą w sobie kilka różnych funkcjonalności.

Można ich jednocześnie używać do czytania, oglądania telewizji, uprawiania sportów, jazdy samochodem czy długotrwałej pracy przy komputerze. Producenci tego typu okularów, starają się również o to, aby wyeliminować takie niedogodności jak chociażby efekt kołysania obrazu.

Nowoczesne rozwiązania okulistyki

Nowoczesne okulary korekcyjne, korygują nasz wzrok, bez względu na pozycję, jaką będziemy przyjmować w czasie pracy czy innych wykonywanych przez nas czynności. Na uwagę zasługuje również, lekka i estetyczna konstrukcja tych okularów. Są to zazwyczaj okulary tworzone na indywidualne zamówienie z uwzględnieniem wszelkich potrzeb ich użytkownika.