Soczewki kontra okulary

Współczesny dylemat- co jest mniejszym złem, okulary czy soczewki kontaktowe? Oba zastosowania mają swoich zwolenników. Spróbujmy się jednak przyjrzeć temu zagadnieniu bliżej.

Soczewki to jest to!

W dzisiejszych czasach osoby z wadami wzroku coraz częściej, by dodać sobie pewności siebie sięgają po szkła kontaktowe. Jest to dla nich o wiele wygodniejsze, szczególnie, gdy żyją w ciągłym biegu. Tym bardziej, że wybór jest przecież ogromny. W zależności od upodobania: soczewki jednodniowe, dwutygodniowe, miesięczne, kwartalne, na dzień i na noc.

Dopasowanie szkieł nie stanowi już problemu. A co z akcesoriami do soczewek? Nic prostszego. W przypadku szkieł dziennych wystarczy zakupić płyn pielęgnacyjny, w którym znajduje się już pojemniczek na soczewki. Teraz wystarczy zastosować się do instrukcji, o którą można poprosić u okulisty. Większość użytkowników soczewek wskazuje wiele cech wyższości szkieł nad okularami. Soczewki nigdy nie zaparują, nie przeszkadzają podczas uprawiania sportów, nie ograniczają pola widzenia, nie odbija się w nich światło. Wszystko jednak zależy od indywidualnego podejścia.

Nigdy do szkieł nie przekona się osoba, która całe życie używała okularów i nie ma zamiaru wkładać sobie do oczu ciała obcego. Tym bardziej, że okulary dodają inteligencji.

Jednak czy soczewki całkowicie wyparły już okulary?

Otóż nie. Nic bardziej mylnego. W dalszym ciągu można spotkać wielu zwolenników tradycyjnych metod korekcji wzroku. Tutaj też oferta jest znacznie szersza niż mogłoby nam się wydawać. Producenci prześcigają się w coraz to nowszych i ładniejszych oprawkach do okularów korekcyjnych.

Znane firmy

Warto wspomnieć też o coraz większej ofercie okularów przeciwsłonecznych znanych firm. Ray-Ban proponuje okulary o perfekcyjnym wzornictwie, które łączą w sobie tradycję i najnowsze trendy. Są idealne na każdą porę roku. Znana wszystkim firma Versace ma w swojej ofercie zarówno okulary korekcyjne jak i przeciwsłoneczne. Te drugie zawierają bardzo wysoką ochronę przed promieniami UV. Jakość materiału i precyzja wykonania charakteryzuje firmę Vogue, która obecnie znajduje się w czołówce producentów okularów przeciwsłonecznych. Kolekcje tej firmy są skierowane w szczególności do kobiet, które pragną iść z najnowszymi trendami. Biorąc pod uwagę szeroki wybór ofert zarówno soczewek jak i okularów, nie tylko przeciwsłonecznych, z całą pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. W zależności od upodobań i prowadzonego trybu życia.

A więc co wybrać?

Odpowiedź jak zwykle przy tego typu dylematach będzie dyplomatyczna: przy wyborze powinniśmy kierować się przede wszystkim własną wygodą.