Zalety hydrokolonoterapii

Hydrokolonoterapia, choć jest zabiegiem dość kontrowersyjnym, zyskuje w Polsce coraz więcej zwolenników. Jej dobroczynnych właściwości doświadczyło już wiele osób, które bardzo sobie chwalą swoją decyzję.

Jakie są korzyści z hydrokolonoterapii?

Zabieg oczyszczania jelita grubego pozwala bowiem nie tylko pozbyć się złogów, które przez lata odkładały się na jego ściankach, ale także oczyścić organizm z toksyn, zrzucić kilka zbędnych kilogramów, pobudzić ruchy perystaltyczne jelit, poprawić pracę narządów wewnętrznych, a także zlikwidować zaparcia i zaburzenia wchłaniania.

Osoby, które zdecydowały się na głębokie płukanie jelita grubego czują się lżejsze, zdrowsze i piękniejsze, mają lepsze samopoczucie i zdecydowanie bardziej optymistycznie patrzą na świat. Nic dziwnego, że jeśli poddały się temu zabiegowi raz, chcą z jego dobrodziejstw korzystać znacznie częściej.

Co warto wiedzieć przed zabiegiem?

Zanim podejmie się ostateczną decyzję warto jednak wiedzieć, że hydrokolonoterapia to zabieg nie na jeden raz. Chcąc w całości oczyścić jelito grube ze wszelkich złogów kałowych oraz toksycznych substancji należy poddać się mu kilkakrotnie. Skuteczne i całościowe oczyszczanie jelita grubego to nie tyle zabieg, co właściwie cykl zabiegów.

Jak wygląda zabieg?

Jeden zabieg trwa od 40 do 60 minut. W tym czasie jelito grube płukane jest 3-4 razy. To jednak nie koniec. Po 7-10 dniach należy zgłosić się na kolejny zabieg, a po następnych 7-10 dniach na jeszcze kolejny. W sumie w ciągu miesiąca trzeba poddać się minimalnie 3-4 płukaniom, a dla utrzymania zdrowej kondycji zaleca się powtarzanie całego cyklu 2 razy do roku, szczególnie jeśli sposób odżywiania sprzyja odkładaniu się mas kałowych na ściankach jelita.

Na co trzeba uważać?

Z ilością zabiegów nie można jednak przesadzać. Powinny na nie uważać szczególnie osoby, które poddają się płukaniu jelita grubego w celach odchudzających. Mają one bowiem tendencję do uzależniania się od środków, które powodują u nich utratę masy ciała, a zbyt częste zabiegi mogą doprowadzić do syndromu leniwego jelita i zamiast pomagać, zupełnie zaburzyć pracę jelita grubego i jeszcze bardziej utrudnić wypróżnianie.