Chcesz założyć monitoring w Olsztynie? Sprawdź dostępne rodzaje nadzoru wizyjnego

Monitoring w Olsztynie przechodzi prawdziwą rewolucję! I chociaż nadzór kamer nad placówkami użytku publicznego, a coraz częściej także domami prywatnymi jest już standardem, to warto wiedzieć o stosowanych obecnie rozwiązaniach, dzięki którym możliwe jest zapewnienie użytkownikom jeszcze większego bezpieczeństwa niż dotychczas. Jakie to rozwiązania?

System Ochrony Mobilnej

W ramach tego rodzaju ochrony obiekty chronione są w formie zdalnej, przy czym można zdecydować się zarówno na nadzór całodobowy, jak i wykonywany jedynie w określonych godzinach. W ramach systemu można zawrzeć klasyczny nadzór CCTV, kontrolę przepływu osób w placówce lub też kontrolę dostępu do szczególnie ważnych pomieszczeń. Do tego możliwe jest zamontowanie czujników chroniących przed pożarem, zalaniem, ulatnianiem się czadu, itd. W ramach usługi dostępne są także patrole mobilne i interwencyjne. 

Plusy i minusy SOM

Do korzyści warto zaliczyć na pewno dużo niższe koszty tego typu usługi, niż w przypadku klasycznej formy ochrony obiektu. Ponadto nie ma możliwości nawiązywania znajomości pomiędzy pracownikami firmy a ochroniarzami, co obniża ryzyko włamań i wewnętrznych kradzieży na terenie obiektu. 

Warto jednak wspomnieć również o minusach. Jeśli klient decyduje się na patrolowanie jedynie w określonych godzinach, naraża się na większe ryzyko kradzieży poza nimi. Ponadto, kamery z funkcją AI nie reagują na obecność zwierząt, nie przyczyniając się choćby do emisji sygnałów ostrzegawczych. 

Monitoring systemów alarmowych

Stosowane obecnie systemy alarmowe pozwalają użytkownikom posesji ochronić się przed napadem, zalaniem, pożarem, ulatnianiem się gazu lub dymu. Potrzebny jest jednak system nadzorujący wszystkie przesyłane do centrali sygnały, dzięki czemu możliwa będzie ocena każdego z nich i oszacowanie, w których przypadkach konieczna jest interwencja. Szybka analiza sygnału pozwala na wysłanie patrolu interwencyjnego na miejsce zdarzenia w bardzo krótkim czasie. 

Plusy i minusy nadzoru systemów alarmowych

Największym plusem kontroli systemów alarmowych jest możliwość szybkiego wykrycia zagrożenia i reakcji na nie nawet wtedy, gdy nikogo nie ma na terenie placówki. Co więcej, szybkie przybycie patrolu interwencyjnego w odczuwalny sposób przekłada się na zwiększone poczucie bezpieczeństwa użytkowników lokalu, zmniejszając tym samym poziom paniki w sytuacji zagrożenia. 

Minusem jest jednak fakt, że wciąż mamy do czynienia z systemem, jaki czasem może ulegać awarii. Wówczas do czasu naprawy obiekt pozostaje bez ochrony, jeśli nie jest ona uzupełniona o patrol mobilny lub przebywających na miejscu pracowników ochrony. Co więcej, w razie uszkodzenia systemu, może dojść do wysłania patrolu interwencyjnego, gdy nie ma ku temu realnej potrzeby.

Wideopatrol i wideoweryfikacja

Usługi te polegają na zdalnym nadzorowaniu obiektu poprzez zastosowanie kamer wewnętrznych i zewnętrznych. W ramach tej formy nadzoru możliwe jest skierowanie na miejsce najbliższego patrolu interwencyjnego, a także odpowiednich służb, obejmujących policję, straż pożarną i pogotowie ratunkowe. Wideopatrol funkcjonuje w określonych godzinach, przy czym osoba odpowiedzialna za nadzór zapoznaje się również z nagraniami z okresów pomiędzy patrolami i weryfikuje, czy nie doszło do niepożądanych sytuacji. 

Plusy i minusy wideoweryfikacji

Jest to system umożliwiający eliminacji ochrony fizycznej, przebywającej na obiekcie cały czas, co pozwala na obniżenie kosztów nawet o 40%. Może to być doskonałe uzupełnienie systemu alarmowego, podnosząc poziom bezpieczeństwa mniej złożonych obiektów.

Jak wybrać odpowiedni system monitoringu?

Stosując monitoring do ochrony firmy, kluczowym zadaniem jest ochrona przed kradzieżą i włamaniem. Dlatego też ważne będzie zastosowanie w kamerach zaawansowanych rozwiązań analitycznych, pozwalających m.in. na odczytywanie numerów tablic rejestracyjnych, wykrywanie twarzy, wyznaczanie obszarów szczególnie chronionych, a także możliwość wykrywania przedmiotów pozostawionych i zabranych. 

Wybór najlepszego monitoringu w Olsztynie może przysporzyć nieco problemu, zwłaszcza, jeśli nie jesteśmy ekspertami w danej dziedzinie. Dlatego też warto w tym celu skontaktować się z przedstawicielami agencji ochrony, których zadaniem będzie dokładne poznanie potrzeb Twojego biznesu, a następnie przeprowadzenie audytu i dopasowanie oferty idealnie odpowiadającej na bieżące potrzeby. Ostatnim krokiem jest wdrożenie wybranego systemu usług.

Category:

Share: