Jak uzyskać korzystną cenę za Internet w Niemczech?

Znalezienie pakietu internetowego, który będzie odpowiadał naszym wymaganiom jest prawdziwym utrapieniem dla osób przebywających w Niemczech.

Podczas wybory powstaje wiele kwestii, które wpływają na ostateczną decyzję. Ważna jest dla nas jakość połączenia, szybkość łącza, ale także cena. Właśnie na niej najbardziej nam zależy.

Realia na niemieckim rynku

Niemiecki rynek dostawców Internetu jest niezwykle szeroki. Mnogość ofert może powodować wiele problemów z wyborem najbardziej korzystnej oferty. W jej zakres wchodzi wiele składowych, które stanowią o cenie pakietu, który przedstawia nam dostawca. Chcąc zaoszczędzić zwróćmy, więc szczególną uwagę na kilka z nich.

Rodzaje łącza internetowego w Niemczech

Najpopularniejszymi łączami internetowymi na rynku są:

  • Glass fiber (Glasfaser): jest najszybszym, ale także najdroższym z dostępnych łączy; możemy wybierać spośród ofert takich jak np.: Vodafone Fiber. Cena tych pakietów obowiązuje jedynie przez pierwszy rok trwania umowy. Następnie znacznie wzrasta, więc nie jest to rozwiązanie na lata.
  • Cable (Kabel): oferta z kablówki jest niezwykle korzystna. Dzięki niej można mieć dostęp do Internetu przy pomocy kabla telewizyjnego. Na rynku dostępne są dostawcy jak Unitymedia i Kabel Deutschland, oferujący całościowy pakiet, który zawiera dostęp do Internetu, telewizję i łącze telefoniczne. Niewątpliwą zaletą jest korzystna cena oraz transfer danych z prędkością 200 Mbit/s, co powoduje, że wiele ludzi wybiera ten pakiet na kilka lat.
  • DSL: jest to wolniejszy rodzaj łącza. Dostępny jest zazwyczaj z prędkością 6-16 Mbit/s dla odbioru i 1 Mbits/s dla wysyłki danych.
  • VDSL: jest droższym rodzajem niż DSL. Stanowi nowszą generację połączeń, która coraz częściej spotykana jest w niemieckich dzielnicach. W największych miastach możemy znaleźć oferty z prędkością do 1000 Mbits/s i 50 Mbit/s, odpowiednio dla wysyłki i odbioru.

Podczas dokonywania decyzji, który pakiet jest najbardziej odpowiedni dla domowego budżetu oraz oczekiwań, warto zwrócić uwagę do czego będzie nam służył Internet oraz co dodatkowo znajduje się w ofercie. 

Odpowiednia umowa – większe oszczędności

Wielkość pakietu możemy uzależnić od jego głównego przeznaczenia. Chcąc przeszukiwać różne strony internetowe i korzystać np. ze skrzynki pocztowej i innych komunikatorów wystarczy pakiet 16 Mbit/s. Zwiększając go do 25 Mbit/s możesz swobodnie oglądać filmy i seriale z platform streamingowych (np. Netflix).

Jeżeli nie potrzebujesz telefonu stacjonarnego, sprawdź czy w swojej umowie nie zaznaczyłeś opcji Telefonkarte, która nalicza dodatkową opłatę ryczałtową – bez względu na to czy korzystasz z telefonu czy też nie.

Dostawcy łącza internetowego w Niemczech

Dostawców Internetu jest mnóstwo, dlatego też wybór jest naprawdę spory. Korzystają oni jednak głównie z usług trzech sieci komórkowych Telekom, Vodafone i O2. Przykładowymi wśród najpopularniejszych dostawców, z którymi ofertami można najczęściej się spotkać są: Vodafone i Telekom.

Vodafone

Firma posiada oferty dla czterech prędkości: 16 MB/s, 50 MB/s, 100 MB/s oraz 250 MB/s. Ich ceny są zależne właśnie od rodzaju pakietu, a także ulegają podwyższeniu po upływie roku od podpisania umowy. Wynoszą one wtedy kolejno: 29,99€, 34,99€, 39,99€ oraz 49,99€. Należy pamiętać o dodatkowym koszcie aktywacji routera WiFi w wysokości 49,55€. Sam sprzęt przyznawany jest za darmo.

Telekom

Tutaj mamy te same prędkości, a cena przez pierwsze pół roku trwania umowy wynosi 19,95€. Wzrasta następnie do 34,95-54,95€. Router w tym przypadku kosztuje 5,95€, a jego aktywacja 69,95€.

Skorzystaj z porad specjalistów

Znając już główną specyfikę niemieckiego rynku operatorskiego można łatwiej dokonać decyzji. Jednakże należy pamiętać, że firmy walczą między sobą, aby przyciągnąć do siebie jak najwięcej klientów. Powoduje to, że oferty, które przeglądamy mogą być atrakcyjne, ale w momencie, kiedy z nich korzystamy już niekoniecznie.

Podczas poszukiwania najbardziej korzystnej oferty, warto zwrócić się do specjalistów. Ich wieloletnie doświadczenie, potwierdzone zaufaniem tysięcy klientów, może być nieocenionym wsparciem przy dokonywania decyzji. Chcąc zaoszczędzić pieniądze, możemy także zaoszczędzić swój własny czas, dzięki usługom specjalistycznych firm takich jak https://teleberlin.pl/kontakt/.

Zajmują się oni doradztwem z zakresu rynku dostawców sieci komórkowych i internetowych. Pomagają znaleźć najlepszą ofertę, a także wyjaśniają zapisy w umowie. Możliwe jest także zlecenie ich przedstawicielowi, skontaktowania się z operatorem w naszym imieniu. Wszystko po to, aby ułatwić cały proces podpisania umowy.

Wybór sieci operatora, który będzie nam dostarczał Internetu przez dłuższy czas nie może należeć do pochopnych. Warto zwrócić się do specjalisty w tym zakresie. Podjęcie decyzji, dzięki jego wsparciu, może być o wiele łatwiejsze. 

Category:

Share: