Cube Stereo Hybrid – promocja w sklepie PM Bike

Rowery elektryczne w roku 2018 z pewnością nie odpuściły, zdobywając i tym razem coraz szersze grono zainteresowanych. Ciągłe udoskonalenia proponowane przez wiodących producentów sprawiły, że dziś elektryk to nie tylko zwyczajny mieszczuch z napędem, ale wysoko wyspecjalizowany model niejednokrotnie zbudowany na innej, kultowej ramie marki. Tak też było w przypadku Cube Stereo Hybrid 120 Pro, który zdecydowanie wyróżniał się spośród konkurencji. Dlaczego warto kupić właśnie Stereo Hybrid i czego można się po nim spodziewać?

Pełna amortyzacja na długie wyprawy

Rama Stereo jest obecna w ofercie Cube już od bardzo dawna, stanowiąc jeden z postawowych modeli full suspension w rodzinie. Tym razem wprowadzono ją jednak na wyżyny, całkowicie dopasowując stabilność i wygodę do wymagań rowerów elektrycznych. Lekka i elegancka rama została wyposażona tu w zintegrowany akumulator, który możesz ładować bez wyjmowania go z ramy. Geometria Agile Ride to kolejne udoskonalenie, która z jeszcze większą tolerancją znosi wymagania trudniejszego terenu i pozwala na panowanie nad sytuacją i przyczepność do podłoża bez względu na panujące warunki.

Spójrzmy jednak na to, co dla fanów jazdy górskiej najważniejsze – amortyzowane widelce. Z przodu możemy liczyć na regulowany SR Suntour XCR34 Air LO-R, Tapered, 15x110mm, 120mm, który gwarantuje swobodną jadę po górach bez nadmiernego obciążania całej ramy. Tył roweru został wyposażony w damper SR Suntour UNAir LOR8, 184x44mm, który doskonale uzupełnia funkcjonalność konstrukcji i sprawia, że Cube Stereo Hybrid to doskonała opcja trailowa dla tych, którzy chcą pokonywać trasy ponad swoje możliwości.

Waga akumulatora to już nie problem

Dotychczasowe zarzuty pod kątem elektryków najczęściej kierowane były w stronę wagi. Akumulatory montowane zarówno na zewnątrz, jak i później wewnątrz ram zawsze dodawały całej konstrukcji co najmniej kilku kilogramów, zaburzając przy tym środek ciężkości jednośladu. Projektanci Cube wzięli ten problem pod uwagę, tworząc zupełnie nową koncepcję ramy opartą jedynie o tradycyjne projekty modelu Stereo. Akumulator został wsadzony tu wewnątrz rury, wykonanej z lekkiego stopu Aluminium Superlite. Choć rower ostatecznie waży 23,8 kilograma, podczas jazdy waga ta jest zupełnie nieodczuwalna. Dodatkowym zabezpieczenie całego systemu Bosch, a jednocześnie elementem gwarantującym estetyczny wygląd całej konstrukcji jest specjalnie opracowana osłona napędu oraz kable poprowadzone wewnątrz ramy.

Rama Cube Stereo Hybrid jest kompatybilna ze zdalnie opuszczaną sztycą, a całość konstrukcji, pomimo pełnego zawieszenia, jest niesamowicie sztywna, gwarantując komfort jazdy w każdym terenie. Można więc z powodzeniem uznać, że model łączy w sobie wszystkie zalety tradycyjnych rowerów full suspension z idealnie wyważonym i dopasowanym napędem, który wspiera cię na każdym kilometrze.

Wsparcie w najtrudniejszych chwilach

Najważniejszą bez wątpienia zaletą rowerów elektrycznych są oczywiście silniki. Choć rowery elektryczne zyskały popularność właśnie dzięki wspomaganiu wysiłku rowerzysty podczas jazdy, nie musisz czuć się na nich zupełnie leniwie. Jak każdy model dostępny na rynku europejskim, Cube Stereo Hybrid rozwija z pomocą silnika prędkość do 25 km/h – reszta leży już wyłącznie w twoich rękach. Dzięki temu możesz z powodzeniem korzystać z pomocy silnika podczas pokonywania trudnych wzniesień, ale i oszczędzać akumulator podczas dynamicznej jazdy po płaskim terenie czy też przy bardziej nachylonych zjazdach.

Silniki rowerowe też przeszły oczywiście wiele zmian, oferując dziś coraz to bardziej kompaktowe rozwiązania z mocą dopasowaną do wymagań prawnych, ale i akumulatorami powalającymi na pokonywanie naprawdę długich tras bez konieczności ładowania. W przypadku Cube Stereo Hybrid całe wyposażenie zostało dostarczone tu przez markę Bosch, a więc jednego z dwóch uznanych producentów napędów rowerowych. Z baterią Bosch PowerTube 500 i silnikiem Bosch Drive Unit Performance XC (75 Nm) Cruise (250Watt) nie musisz obawiać się już zmęczenia na trasie.

Dlaczego Cube Stereo Hybrid jest idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy chcą spróbować swoich sił na rowerach elektrycznych? Zbudowany na bazie kultowej geometrii full suspension i wyposażony w wytrzymały napęd Bosch, Stereo Hybrid zawiezie cię tam, gdzie siła mięśni mogłaby nie dać już rady.


Chcesz kupić ten rower? Obecnie w PM Bike dostępny jest za 15 639 złotych – zobacz ofertę na stronie!

Cube Stereo Hybrid promocja

Category:

Share: