Korzystanie z pośrednictwa nieruchomości czy samodzielne działanie?Pewnie nie raz zastanawiałeś się, która z tych dwóch opcji byłaby dla Ciebie odpowiedniejsza przy kupnie lub sprzedaży mieszkania – działanie na własną rękę, czy może korzystanie z usług profesjonalisty.
Są osoby, którym biura nieruchomości kojarzą się z wysoką prowizją, dlatego niechętnie decydują się na współpracę. Są też i tacy, którym wydaje się, że zdołają podołać wszystkiemu sami. Często okazuje się jednak, że zadanie, którego próbują się podjąć nie należy do najłatwiejszych.
Zatem sprawdźmy, która z propozycji będzie dla Ciebie korzystniejsza.

Kupno mieszkania czy domu? Sprawdź warianty!

Kupno mieszkania to bardzo ważna życiowa decyzja, która wiąże się też z dużym nakładem finansowym.  Ale bez odpowiedniej wiedzy na temat aktualnej sytuacji na rynku nieruchomościami nie za wiele jesteśmy w stanie zrobić. W takim wypadku często korzystamy z internetu, który nieco ułatwia nam zadanie i pozwala zapoznać się z interesującymi nas ofertami.  Ale czy to wystarczy, aby znaleźć to, czego tak naprawdę szukamy?

Czy warto skorzystać z usług biura nieruchomości?

Biura nieruchomości cieszą się dużą popularnością wśród kupujących oraz sprzedających mieszkania. Dlaczego tak jest?  
Powodów jest kilka, ale najważniejsze dla klientów, którzy decydują się na współpracę z pośrednikiem to przede wszystkim gwarancja bezpiecznej transakcji oraz bardzo duża oszczędność czasu.
Tak jak i zwolenników, tak i przeciwników korzystania z usług agencji jest sporo.

Podczas rozglądania się za wymarzonym lokum możemy natknąć się na wiele trudności z tym związanych. Na co zwrócić szczególną uwagę podczas samodzielnego poszukiwania nieruchomości?
Niewątpliwie dużym błędem jest kierowanie się jedynie niską ceną mieszkania i domu.
Określ, czy dana oferta spełnia Twoje wymagania pod względem lokalizacji, ustawności pomieszczeń czy infrastruktury. Niewiedza o aktualnej sytuacji na rynku nieruchomościami skutkuje najczęściej tym, że nabywcy oglądają zaledwie kilka nieruchomości i często działając w emocjach decydują się na zakup. Brak doświadczenia może nas kosztować przegapieniem ofert, które mogłyby być bardziej odpowiednie dla naszych potrzeb czy portfela.

pośrednik nieruchomości


Wyżej zostało wspomniane kluczowe słowo – prowizja.
Koszt pośrednictwa jest nieunikniony, jednak warto wziąć pod uwagę fakt, iż kupno mieszkania bądź jego sprzedaż stanowi też duże ryzyko. Częste błędy podczas transakcji wynikają z naszej niewiedzy.
Jeśli jednak decydujemy się na skorzystanie z usług pośrednika wszelkie formalności, dokumentacja wraz ze sporządzeniem umowy leżą po stronie agencji, do której zwróciliśmy się z prośbą o pomoc.

Jak znaleźć idealną ofertę mieszkania na sprzedaż?

Ten, kto stoi przed wyborem kupna mieszkania wie, że poszukiwanie wymarzonego lokum wiąże się z poświęceniem nawet kilku godzin dziennie na znalezieniu odpowiedniej oferty.
Kiedy jednak decydujemy się na współpracę z profesjonalistami możemy być pewni, że żadna atrakcyjna propozycja nie przejdzie nam koło nosa.
Warto też dodać, że agencje nieruchomości dysponują własną bazą ofert, których jest niemało.
Wybierając biuro nieruchomości na pewno zaoszczędzimy na czasie.

Jak negocjować kupując mieszkanie?

Wspomniane negocjacje są bardzo ważne, bo to właśnie dzięki nim jesteśmy w stanie znaleźć dobrą ofertą w korzystnej cenie.
Jednak czy potrafisz się targować? Jesteś stanowczy i asertywny?
Tutaj kluczem do sukcesu jest pewność siebie oraz obycie w temacie. Jeśli nie posiadasz dostatecznej wiedzy na temat konkurencyjnych ofert, nie znasz cen na rynku nieruchomościami, możesz mieć kłopot z przekonaniem potencjalnie zainteresowanej osoby swoją propozycją.
Jeśli nie posiadasz wyżej wymienionych cech, pomyśl o wyborze agencji nieruchomości. Zadasz sobie na pewno pytanie – czy to konieczne?
Oczywiście, że nie. Jednak pośrednicy, dzięki swojemu wieloletniemu doświadczeniu i obserwacji, są w stanie wynegocjować dla nas bardzo korzystne ceny, które przede wszystkim nie uszczuplą naszego portfela.
Ponadto pośrednik nie jest zaangażowany emocjonalnie, a to bardzo istotne przy finalizacji transakcji.

agent nieruchomości

Jak wybrać dobre biuro nieruchomości?

Wiele faktów przemawia za tym, że w szczególnych przypadkach warto skorzystać z porad kogoś bardziej doświadczonego od nas samych.
Nie zapominajmy jednak, że kluczowym aspektem jest znalezienie pośrednika, który jest w stanie zapewnić nam to wszystko, czego od niego oczekujemy.

Zatem – nim podejmiemy jakiekolwiek kroki –  warto zrobić rozeznanie wśród znajomych, czy poszukać w internecie opinii na temat danego biura nieruchomości, aby mieć gwarancję współpracy z kompetentnymi osobami, którzy traktują swój zawód poważnie, dzięki czemu kupno mieszkania będzie przyjemnością.
Category:

Share: