Okna termiczne do Twojego domu – wybieramy

Dobór prawidłowych okien do mieszkania lub domu jest niezwykle ważny, ponieważ wpływa na późniejszy komfort użytkowania obiektu mieszkalnego. Wybór odpowiedniego materiału, z którego wyprodukowane są okna jest tak samo ważny jak ich wielkość oraz miejsce umiejscowienia. W zależności od budżetu oraz oczekiwań można wybierać przeróżne rodzaje okien oraz materiałów, z których są wykonane. Jedną z nowinek obecnych na rynku są okna termiczne, które cechują się bardzo dobrymi właściwościami izolacyjnymi.

Izolacja termiczna okien – na czym polega?

Poziom izolacji termicznej okien jest zależy od kilku czynników, które są określane już podczas procesu produkcyjnego okna. Dokonując wyboru danego modelu należy kierować się przede wszystkim rodzajem profili, które wykorzystywane są podczas produkcji. Im grubszy profil tym lepsza izolacja termiczna produktu. Warto także zwrócić uwagę na sposób przeprowadzanie wentylacji okna oraz komór, które pozwalają na swobodny przepływ powietrza.

Dużą rolę odgrywa także ilość i grubość szyb, które są montowane w ramie okiennej. Na rynku dostępne są okna z jedną szybą oraz takie, które posiadają dwie, a nawet trzy warstwy. Im grubsza powierzchnia szkła tym lepsza izolacja termiczna. Dodatkowo dzięki zastosowaniu kilku warstw można liczyć na bardzo dobrą izolację akustyczną, która jest bardzo ważna w miejskich metropoliach.

Produkty, które określane są mianem termicznych produkowane są z wykorzystaniem najnowszych technologii. Oczywiście cena takowych jest znacznie wyższa,
w stosunku do tradycyjnych rozwiązań, jednakże w późniejszych rozrachunkach wykorzystanie okien termicznych pozwala znacznie zmniejszyć rachunki za ogrzewanie pomieszczeń. Dodatkowo odpowiednia izolacja, dzięki zastosowaniu okien termicznych pozwala na zminimalizowanie ryzyka wystąpienia grzybów i drobnoustrojów wewnątrz pomieszczeń, w których może wystąpić wilgoć.

mycie okien

Okna termiczne – montaż i użytkowanie

Podczas montażu tego typu okien należy pamiętać, że nie tylko właściwości samego produktu są ważne. Istotny jest także kąt ich montażu oraz zachowanie odpowiedniego pionu i poziomu okna. Dużą rolę ogrywa także izolacja wokół ramy montażowej, która zawsze powinna być wykonana z należytą starannością. Izolacja wokół okna jest bardzo ważna, ponieważ zabezpiecza pomieszczenie przed niepowołanym przedostawaniem się powietrza do pomieszczeń. Obecna technologia pozwala wyprodukować okna, które są mocno wentylowane przez co nie ma konieczności ich otwierania w sezonie grzewczym.

Użytkowanie okien termicznych nie różni się praktycznie niczym od tradycyjnych produktów. Warto jednak pamiętać, że produkty charakteryzujące się dobrymi właściwościami izolacyjnymi w ogólnym rozrachunku są tańsze w użytkowaniu oraz wpływają bezpośrednio na komfort przebywania w pomieszczeniach.

Czy warto inwestować w nowoczesne okna termiczne?

Oczywiście warto przemyśleć inwestycję w okna termiczne, które są nieco droższe od tradycyjnych produktów. Pozwalają one jednak znacznie zmniejszyć zapotrzebowanie obiektu mieszkalnego na energię i ogrzewanie. Redukcja tych kosztów równa się praktycznie z ceną profesjonalnych okien termicznych. Nowoczesne okna są zazwyczaj produkowane z PCV, które jest wytrzymałe, odporne na warunki atmosferyczne oraz niewymagające renowacji tak jak w przypadku tradycyjnych, drewnianych okien.

Zdecydowanie warto zainwestować w nowoczesne okna termiczne, na które składa się najczęściej kilka warstw szkła oraz odpowiedni profil, który umożliwia wentylację bez utraty i oddawania ciepła z pomieszczenia. Dobrym posunięciem jest jednak wybór produktów tylko od renomowanych producentów, którzy udzielają gwarancji na swoje wyroby. Dzięki temu można mieć pewność, że zamontowane okna spełnią nawet najwyższe wymagania.

Category:

Share: