Zdjęcie z zamkiem w tle nie tylko jako hobby

Trudno nie zgodzić się ze stwierdzeniem, które głosi, że podróże kształcą. Jednak oprócz niezwykle cennej szansy na poszerzenie wiedzy o kraju i o świecie, są one okazją do sfotografowania niezwykłych miejsc, które pomimo największych wysiłków nie zawsze pozostają zachowane w pamięci tak wiernie, jak możesz tego pragnąć.

I tu pada pierwszy powód, dla którego robienie zdjęć jest tak ważne. Są też inne, o których warto wspomnieć i o których teraz głośno i wyraźnie napiszemy. 

Zatrzymanie wyjątkowej chwili na dłużej

Co prawda trudniej jest rozkoszować się ulotnym urokiem chwili, kiedy nie jest się zatopionym w jej przeżywaniu, tylko skupionym na zrobieniu zdjęcia, lecz są już dzisiaj na to sposoby. Dzięki temu magia ulotnych chwil wcale nie musi znikać wraz z ich zakończeniem, lecz może Ci towarzyszyć jeszcze przez długie lata. 

Sposób na poprawę humoru

Szef dokuczył, a dzieci masz ochotę wysłać na długą wycieczkę promem kosmicznym… Nieważne, z jakiego powodu się denerwujesz. Ważne, co robisz, by poprawić sobie humor. Jednym z remediów na smutki są właśnie zdjęcia. To one przypominają Ci, że dawno, dawno temu, a może nie tak dawno, zdarzył się dzień, w którym byłaś lub byłeś częścią wspaniałej wycieczki szlakiem zamków i pałaców, lub jakiegokolwiek innego miejsca, którego urok udało Ci się uwiecznić. Co zaś się tyczy uwieczniania…

Zdjęcia są doskonałą formą dokumentacji

Zdjęcia, jakie wykonujesz podczas wycieczek, niekoniecznie muszą służyć jedynie Tobie i Twoim bliskim. Na pewno doskonale wiesz o tym, że niektóre miejsca, choć piękne, kiedyś mogą zniknąć, a i Ty niektóre znasz już tylko z fotografii. Nawet jeśli takie miejsce nie zniknie całkowicie, to istnieje duża szansa (lub ryzyko), że za 20 lub 50 lat będzie ono wyglądać zupełnie inaczej. Dlatego też nie myśl o tym, czy masz aparat wyprzedzający swoją epokę i talent na miarę najlepszych fotografów, czy też jeszcze do dziś nie możesz odgadnąć, co znajduje się na fotografii uczynionej 10 lat temu z pomocą aparatu na korbkę – rób zdjęcia! Praktyka czyni mistrza, a może nawet doprowadzi Cię do udziału w fantastycznym konkursie. Powstaje jednak jeszcze jedno pytanie…

…gdzie pojechać, by zdjęcia były najciekawsze?

Możesz pojechać na Jamajkę. Możesz sfotografować wieżę Eiffle’a lub Big Ben. Możesz nawet nie wychodzić z własnego ogródka. Jak widać, opcje są praktycznie nieskończone. Jest jednak pewne rozwiązanie, które bez wątpienia będzie interesujące dla wszystkich.

Zdjęcia zamków na terenie Dolnego Śląska i Czech Wschodnich powinny być świetnym rozwiązaniem. Wiele z tych majestatycznych budowli pełni dziś funkcję luksusowych ośrodków wypoczynkowych, spoczywających w rękach Państwa lub prywatnych właścicieli. W przypadku niektórych budowli ich majestat runął już dawno w gruzach, lecz nadaje im to niezwykłej tajemniczości i nieodparcie skłania ku temu, by odwiedzić je bladym świtem lub o zmierzchu, czy też w ciepły, letni deszcz, kiedy to zza chmur lekko przebija się słońce… A wszystko po to, by odkryć urok przedwiecznych budowli na własne oczy i przy okazji zamknąć go w unikatowej fotografii. Może zapragniesz pokazać ją światu?

Shoot and Win – rób zdjęcia i wygrywaj nagrody!

Kiedyś podróż za jeden uśmiech, dziś – niecodzienne przeżycia za… zdjęcie. Co należy zrobić? Należy zrobić sobie wakacje, zorganizować wycieczkę na Dolny Śląsk i uwiecznić jeden z zamków, po czym odwiedzić Czechy Wschodnie i również wykonać fotografię dowolnie wybranego zamku. I jeszcze jedna zasada, od której nie ma wyjątków: należy dobrze się bawić i odkrywać! 

Chcesz wiedzieć więcej i przeżyć przygodę życia? Zajrzyj na stronę https://castlesandpalaces.eu/pl/shoot-and-win

Category:

Share: